Her fırsatta esnafımızla bir araya gelmeye özen gösteren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Üyesi Vedat Yılmaz’la birlikte Pazar yeri ve Bakırcılar Arastasını ziyaret etti. Başkan Tosun, esnafın şikâyetlerini isteklerini esnafımızın işyerini ziyaret ederek öğreniyoruz kendileriyle istişare ederek çözümler üretiyoruz, esnafımızın ziyaretlerinden memnun olduklarını gördük bu esnaf ziyaretlerimiz sürekli devam edecek dedi.

BAKIRCI DÜKKANINDA BAKIR DÖVDÜ, MEŞHUR KULA HELVASI KARDI

Tarihi Kula Çarşısında kuşaktan kuşağa el sanatlarını icra eden esnafları da ziyaret eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, esnafların davetlerini de geri çevirmeyerek Kula’nın geçmişten bugüne ulaşmış el sanatları olan bakırcılar arastasında bakır dövdü, helvacı dükkanında meşhur Kula Helvası kardı. Semerci ustalarından mesleğin inceliklerini dinleyen Başkan Tosun, el sanatlarını yaşatmak için projeler geliştirdiklerini de söyledi.

Esnaflar Belediye Başkanı Hüseyin Tosunu un kendilerini ziyaret ederek sohbet imkanı bulduklarını bundan dolayı kendisine teşekkür ettiler.

BAŞKAN TOSUN; “ESNAFIMIZ, KULA TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ”

Her fırsatta esnafları iş yerlerinde ziyaret ettiklerini belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Bugün çarşı esnaflarımızla bir araya gelerek sohbet etme imkanı bulduk. Herkes bizi güler yüzle karşılayarak kapılarını açtı. Göreve geleli 4 yıl oldu bu süreçte vatandaşlarımız ve Kulamız adına sosyal ve kültürel Belediyeciliğin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık.  Kula adına kendini geliştiren ve yenileyen bir anlayışla projeler gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın yapılan hizmetlerden ve çalışmalarımızdan memnun olduklarını görünce biz daha da mutlu oluyoruz. Biz Kulamıza ve vatandaşlarımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz” dedi.