29° Parçalı bulutlu

Kula ilk ve tek teknolojik seradan ilk ihracatını yaptı

Dünya - 29 Mart 2024 06:10 A A
Reklam Alanı

Kula ilk ve tek teknolojik seradan ilk ihracatını yaptı

Kula Belediyesi yaklaşık bir buçuk yıl önce inşaatına başladığı ve Aralık ayında ilk fidanlarını diktiği jeotermal seradan ilk hasatını gerçekleştirdi.

Vatandaşlarında katılımıyla gerçekleşen hasat sonrasında toplanan domatesler yurtdışına ihraç edilmek üzere törenle tıra yüklendi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Eyüp Yavuz Aşkın, Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı azın Baytok ve yetkililer ilk ihracat törenine katıldı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un domates paletlerini dualarla yükleme yapıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula jeotermal enerjinin bol ve potansiyelinin yüksek olduğu bir ilçe. göreve geldiğimiz ilk günden bu yana bu potansiyeli değerlendirmek amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. 66. Dönem Gençlik ve Spor Bakanımız ve AK Parti İzmir Milletvekilimiz Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun büyük desteği ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı ve Kula Belediyesi arasında imzalanan protokol ile sera inşaatına başladık. Bu gün ilk hattını geçekleştirdiğimiz domatesin ilk ihracatını yapıyoruz. Bu tır, bizler için ayrı bir öneme sahip. Bu tır ayesinde Kula, kendi potansiyelinin farkına varıp, yatırımcıların da öncelik listesinde yer almaya başlamasının sembolü. Bu seranın bu güne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kula Agro markasıyla domateslerin yüklenmesinin ardından ilk tır dualar eşliğinde uğurlandı.

Dünya - 06:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil