18° Parçalı az bulutlu

ÖLDÜRÜP DSİ KANALINA GÖMMÜŞ

Genel - 30 Eylül 2023 21:43 A A
Reklam Alanı

Uşak’tan Manisa’ya çobanlık yapmak için gelen İ.Y.’nin, M.K. isimli şahıs tarafından öldürülerek DSİ kanalına gömüldüğü ortaya çıktı.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından Manisa Valiliği aracılığıyla verilen bilgide şöyle denildi: “İ.Y isimli şahsın 05.09.2018 tarihinde çobanlık yapmak maksadıyla M.K. isimli şahsın yanında çalışmaya başlamış, Uşak ilinde yaşayan ailesi tarafından 2019 yılında Müge Anlı programına kayıp olarak bildirilmiş olup, konu tarafımızca ihbar olarak kabul edilerek değerlendirilmeye alınmıştır. Yapılan araştırmalarda kayıp şahsın M.K (Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçundan Cezaevinde) tarafından öldürülmüş ve cesedin Killik bölgesinde olabileceği değerlendirilmiştir.

Şüpheli M.K.’nın 23.09.2023 günü cezaevinden (10) gün izne ayrılması üzerine takibe alınmış ve DSİ kanalına geldiği elinde kürek ile çukura girerek kazmaya başladığı görülmüştür. Şüpheli kazı alanında yapılan dur ihtarına uyumayarak sazlık bölgeye kaçıp saklanmış, müteakiben kıskıvrak yakalanmıştır. M.K ile yapılan mülakatta 2018 yılında İ.Y isimli şahsı öldürdüğünü ve DSİ kanalına gömdüğünü beyan etmesi üzerine gözaltına alınmıştır.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı JASAT ile bölgede 3 gün boyunca aralıksız devam eden kazı çalışması sonucunda 30.09.2023 günü saat:14.30 sıralarında İ.Y(E/1958) isimli şahsa ait olduğu değerlendirilen 2 farklı noktada kemik parçaları ve içinde İ.Y’e ait nüfus cüzdanının da bulunduğu kıyafetlere ulaşılmış ve cesede ait tüm uzuv parçaları bulunarak İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir.

Şüpheli M.K itirafta bulunduğu 28.09.2023 günü Alaşehir Adliyesince tutuklanarak Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza Ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.”

Genel - 21:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil