18° Az bulutlu

Başkan Tosun’dan 3. Etap TOKİ için konut artışı müjdesi

Gündem - 28 Ekim 2022 21:36 A A
Reklam Alanı

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bir dizi temas ve ziyaretler için gittiği Ankara’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda yaptığı görüşmeler neticesinde Kula’ya yapılacak 500 konut olarak açıklanan 3. Etap TOKİ’nin yılbaşına kadar ihaleye çıkmasını ve ihale safhasında konut sayısının 640’a arttırılarak vatandaşlara sunulacağını söyledi.

 

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti; “Cumhurbaşkanlığımızın başlattığı “İlk Evim, İlk İşyerim” projesiyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığına, Kula Belediyemizce yapılan girişim, tüm altlık ve çalışmaların hazırlığıyla Kula halkımızın yoğun talepleriyle kabul edilen müracaatımız neticesinde 250 Bin sosyal konut projesi kapsamında ilçemize; 3. Etap 500 daire olarak açıklanan ancak ihaleye yaklaşık TOPLAM 640 KONUT olarak çıkması planlanan TOKİ projesinden ilk mimari çizim ve proje görüntüleri, Kula’mıza hayırlı olsun. Ayrıca yılbaşına kadar yapım ihalesine çıkılması hedefleniyor.

Bu projeye vesile olan ve son derece önem veren, halkımız adına çok yararlı ve faydalı bu kampanyayı başlatan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve TOKİ Başkanlığımıza teşekkür ederim”

Gündem - 21:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil