17° Parçalı bulutlu

Başkan Tosun’dan Çanakkale Kültür Turları Müjdesi!

Gündem - 18 Mart 2024 02:03 A A
Reklam Alanı

Kula Belediyesi, Çanakkale’yi kapsayan kültür gezilerini yeniden başlatıyor. Gezilere sadece Kula’da ikamet eden ve daha önce hiç Çanakkale’ye gitme imkanı bulamayan vatandaşlar katılabilecek.

Kula Belediyesi, 2016 yılında başlattığı binlerce Kulalı vatandaşın ilk defa Çanakkale Şehitliği’ni görmesine imkan tanıyan kültür turlarına yeniden başlıyor. Çanakkale gezisi kapsamında, alanında uzman rehberler eşliğinde Çanakkale Şehitliği, Şehitler Abidesi, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Kilitbahir Kalesi, Conkbayırı, Yahya Çavuş Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği ve Kanlısırt Kitabesi ziyaret edilebilecek.

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü vesilesiyle müjdeyi açıklayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı açıklamada “Daha önce binlerce Kulalı vatandaşımızı Çanakkale ve Konya ile kültürel ve tarihi çok güzel bir gezi deneyimi yaşatmıştık. Özellikle daha önce hiç Çanakkale’yi görme imkanı bulamamış kırsal mahallelerimizde yaşayan kadın ve çocuklarımıza yönelik yaptığımız Çanakkale Şehitliği Turları bizim için oldukça özeldi. Kültür turlarımıza pandemi nedeniyle ara vermek durumunda kalmıştık. Kula Belediyesi olarak milli şuurumuzu canlı tutmak için şimdi tekrar yola çıkıyoruz. Ramazan Bayramı’nın ardından düzenlemeyi planladığımız Çanakkale turları için katılım şartları ve gezi programımızı vatandaşlarımıza duyuracağız.” ifadelerini kullandı.

Gündem - 02:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil