21° Açık

Başkan Tosun’un “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

Genel - 19 Eylül 2023 00:54 A A
Reklam Alanı

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, mesajında; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi’ ile ‘Gazilik’ unvanının verildiği 19 Eylül tarihi aynı zamanda milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolü olan gazilerimizi onurlandırdığımız önemli bir gündür.

Cesaretleri, fedakarlıkları ve vatan sevgileri ile ülkemizin bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü en zor şartlarda kahramanca savunan gazilerimiz vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Bağımsızlığını canları pahasına koruyarak tarihe isimlerini altın harflerle yazdıran gazilerimiz ve şehitlerimizin mirasına en iyi şekilde sahip çıkmak, milletimize düşen en asli görevlerden biridir. Bizler de eğitim kurumları olarak, bu sorumluluğun bilinciyle, ülkemizin daha müreffeh yarınlara ilerlemesi için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapma kararlılığı içerisinde olacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında Ordu’ya gelişinin yıl dönümü olarak da ilimiz için ayrı bir öneme sahip olan bu önemli gün dolayısı ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyor; hayatta olan tüm gazilerimize sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum” ifadelerini kullandı.

Genel - 00:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil