29° Parçalı az bulutlu

İYİ PARTİLİ ÖZCAN’DAN SOMA MESAİSİ

Gündem - 19 Şubat 2024 17:00 A A
Reklam Alanı

İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan ilçesinde bir dizi ziyaretlerinde bulundu. İYİ Partili Özcan, ilçe de vatandaşlar ve esnaflarla bir araya geldi.

 İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan Soma ilçesindeki ziyaretlerine maden şehitliği ile başladı. İYİ Partili Özcan’ı, İYİ Parti Soma Belediye Başkan Adayı Ünsal Uzunyılmaz ve ilçe teşkilatı karşıladı.
 
Maden şehitliğinde dua okuyan İYİ Partili Özcan, “Eğer başkan olursam, büyükşehir yetkisinde madencilik ile ilgili tüm kuralları en ince detayına kadar uygulayacağım. Madenci şehitlerimizin çocuklarına eğitim hayatlarında destek olacağız. Soma Başkanımla birlikte el ele gönül gönüle hizmetlerimizi Soma için yapacağız” dedi.
 
“SOMA’DA SOSYAL ALANLAR KURMAK ZORUNDAYIZ”
Soma’nın sorunlarını bildiğinin altını çizen Özcan, “Soma’nın sorunlarını iyi biliyoruz. Soma adayımızın 15 yıllık Soma belediye başkanlığı geçmişi var ve Soma’da çok sevilen bir başkan. Soma’nın sorunlarını da çok iyi biliyor. Soma’nın havası çok kirli, buna karşın Soma’da yeterli yeşil alan ve park alanları yok. Normalde kişi başına enkaz 8 metre kare yeşil alan olması gerekirken Soma’da mevcut park ve yeşil alanlar yok edilmiş. Biz yeşil alan konusunda çok hassas davranacağız. Soma’nın insanı yaptığı işten dolayı yorgun ve belediye olarak vatandaşın huzur içinde vakit geçireceği sosyal alanlar kurmak zorundayız. Soma’nın otobüs terminalinin yeri uygun değil, otobüslerin manevra kabiliyetleri zorlaşıyor ve ana yol ile bir bağlantısı yok. Soma otobüs terminalinin acilen ana yol üzerine taşınması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.
 
“KÜLTÜREL FAALİYET ALANLARIMIZ OLACAK”
 Soma’yı kültürel faaliyetler noktasında da istenilen seviyeye taşıyacağını belirten Özcan açıklamasını şöyle sürdürdü, “Kullanışlı olmayan bir pazar yeri var, otopark sorunu var, altyapı sorunu var. Bunların hepsini biz Soma’daki başkanımla birlikte çözeceğiz.  Soma’nın kaderini değiştirecek iyi tarım uygulamalarını, belediye kooperatif şirketini devreye sokacağız ve kadınlarımıza sunacağımız iş imkanları projeleri ile kadın eli etkinliğimiz olacak. Kültürel faaliyet alanlarımız olacak. Tüm ilçelerde olduğu gibi Soma’da da sokak hayvanları sorunu var ve bunlarla ilgili projelerimizi yasalar çerçevesinde yapacağız. Evsel gıda atıklarını toplayıp, kaliteli sokak hayvanları yemi yapıp, sokak hayvanlarının sakin olmasını sağlayacağız. Çevre çiftliklerde köpek kayıt sistemi yapacağız ve mobil kısırlaştırma aracımız 24 saat sahada olacak. İlçe belediyeler ile ortaklaşa modern barınak ve rehabilitasyon merkezi kuracağız.” ifadesinde bulundu.
 
“SOMA’DA ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ”
 İYİ Partili Özcan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Su ve katı atık bertaraf bedeli ücretlerinde önemli indirimler yapacağız. Sağlık alanında özellikle Soma’da önemli adımlar atacağız. Soma, tecrübeli başkan adayımızla İYİ olacak, büyükşehir İYİ olacak ve 1 Nisan’da Soma’ya iyilik güneşi doğacaktır.” diye konuştu.

Gündem - 17:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil