29° Parçalı bulutlu

Kula’nın Kurtuluş’unun 100. Yılı Coşkuyla Kutlanıyor

Genel - 26 Eylül 2022 20:13 A A
Reklam Alanı

Kula’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında coşku, çelenk sunma töreni, kortej yürüyüşü, gündüz kutlama töreni ile başladı.

Kula ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama programı, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Atatürk Anıtına Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, protokol üyeleri ve vatandaşlar ilçe şehitliğini ziyaret ederek burada okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla şehitleri andı. Daha sonra İlçe’nin kurtuluşunun sembol noktası olan 4 Eylül 1922 günü sabah saatlerinde 2. Süvari Alayı’nın şehre giriş yaptığı Hisarkapı mevkiinden Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanına kadar Gaziler, mehteran, yarenler, atlı cirit kulübü, avcılar ve atıcılar, ilçe protokolü, Kula Belediyesi sporcuları, büyük taarruz yürüyüz grubu ve vatandaşların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleşti. Kaymakam Tatlısöz, Belediye Başkanı Tosun ve protokol üyeleri kortej yürüyüşü boyunca vatandaşları selamladı. Kortej yürüyüş güzergâhında bulunan Kula Askerlik Şubesi önüne geldiğinde Birkan Tatlısöz ve Başkan Tosun, Askerlik şubesinde görev yapan Mehmetçiğe şükran çiçeği takdim etti. Yunus Emre Kent Meydanı’nda devam eden kutlamalarda, günün anlam ve önemine haiz hitaplarda bulunuldu, öğrenciler tarafından şiirler okundu. Değerli Zamanlar bağlama ustası Sami Dinç ve öğrencileri tarafından kahramanlık türküleri seslendirilirken Kula Belediyesi Spor Okulları jimnastik takımının gösterileri, yaren ve mehteran dinletisi vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

Kula Belediyesi Dr. Aristi El Sanatları Atölyesi sergisini de gezen ilçe protokolü ve vatandaşlar burada sergilenen ürünleri inceledi.

Kutlama programlarına, Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, Askerlik Şubesi Başkan Astsubayı Personel Astsubay Kıdemli Üstçavuş Fatih Musluk,  kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve mensupları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, gaziler, sporcular, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı

Genel - 20:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil