18° Az bulutlu

SELVİLİ DEDE ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Genel - 8 Ekim 2023 17:23 A A
Reklam Alanı

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kenger Selvili Dede Anma Etkinliği, 24’inci kez düzenlendi.

Kula’nın Kenger Mahallesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Selvili Dede Kültür ve Dayanışma Şenlikleri 25’incisi bu yıl gerçekleşti. Kula Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen programa, Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, Ak Parti İlçe Başkanı Eyüp Yavuz Aşkın, MHP İlçe Başkanı Nazım Baytok, CHP İlçe Başkanı Kadir Girgin,  muhtarlar ve  çok sayıda vatandaş katıldı. Selvili Dede’nin mezarı başında dualar eden vatandaşlara, keşkek, nohutlu et, pilav ve irmik helvası ikram edilirken şenlikte semah gösterisi, yerel sanatçılar tarafından türkü dinletisi gerçekleştirildi.

Programda konuşan Kenger Mahallesi Muhtarı Günay Yılmaz; “ Geleneksel Selvili Dede Şenliğimizde her yıl örf adet ve ananelerimizi devam ettirmeye ve bizden sonraki nesillere de aktarmak için çalışıyoruz. Bu etkinliğin yapılmasında emeği olan başta Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tosun’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Tosun; “Kardeşlik Duygularını Yaşamalı, Yaşatmalıyız”

Etkinlikte bir konuşma yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Allah’ın selamı üzerinize olsun, Peygamberimizin üzerine salatü selam olsun, ilmin kapısı olan Allah’ın Aslanı Hazreti Ali’ye  selam olsun, Serdarı şüheda Hazreti Hüseyin Efendimize salatü selam olsun ve bizi burada buluşturan yüce Allah’a şükürler olsun. Anadolu erenlerinin ve horasan erenlerinin mekteplerinin yetiştirdiği Yunus Emre’nin,  Hacı Bektaşı Veli’nin, Mevlana’nın genlerimize nakış nakış işlediği kardeşlik duygularını yaşatmak mecburiyetindeyiz. Onun için bu merasimlere, geleneklere sahip çıkmak zorundayız. Daha güzel dünyada ve yarınlarda buluşmak dileğiyle” dedi.

Kula Kaymakamı Özdemir, kültür mozaiğimiz yaşatılmalı

bu güzel ve anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ülkemizi oluşturan kültür mozaiğinin her parçası bizim için çok kıymetlidir ve bu her parçanın sonsuza dek yaşaması da en büyük temennisi olduğu belirtti.

 SELVİLİ DEDE ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Genel - 17:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil