18° Parçalı az bulutlu

Yüzlerce Kulalı, 100. Yıl Coşkusunu Zeybek Oynayarak Kutladı

Genel - 29 Ekim 2023 15:01 A A
Reklam Alanı

Yüzlerce Kulalı, 100. Yıl Coşkusunu Zeybek Oynayarak Kutladı

Cumhuriyetin 100. yılı, Kula İlçesinde 3 gün süren dolu dolu etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Yüzlerce Kulalı bu akşam saat 19.23’te Kent Meydanı’nda zeybek oynayıp Fener Alayı’yla coşku dolu bir kutlamaya imza attı.

Cumhuriyetin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kula’da 3 gün içerisinde dolu dolu etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncu yıldönümü kapsamındaki etkinliklerin ikinci gününde İlçe protokolü, öğrenciler ve vatandaşlar bando eşliğinde Kula Spor Salonu önünden başlayıp Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanı’na kadar Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi. Aynı saatlerde Kula 4 Eylül İlçe Stadı’ndan başlayıp Kent Meydanı’nda Bayrak Koşusunu tamamlayan öğrencilerin elinden Türk Bayrağı’nı Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir teslim aldı. Bayrak teslim seromonisinin ardından Kent Meydanı’nda hazır bulunan Tabduk Emre ve Atatürk İlkokulu öğrencileri, öğretmenler, yediden yetmişe çocuklar, gençler, yetişkinlerden oluşan yüzlerce kişilik zeybek ekibi halk oyunları antrenörü Hasan Tekin’in koordinesinde Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 rakamı kareogrifisi gerçekleştirip ardından zeybek gösterisi gerçekleştirdi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği zeybek gösterisi ardından Fener Alayı’yla devam eden kutlamalar büyük bir coşku ve yoğun katılımla gerçekleşti.

Törene Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanvekili Nejat Gülmez, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen ile birlikte kurum amirleri, Siyasi parti ilçe Başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Genel - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil