18° Az bulutlu

TURGUTLU GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN AÇIKLAMA

Dünya - 21 Ekim 2023 10:59 A A
Reklam Alanı

‘Tüm dünya kamuoyuna çağrımızdır; bu barbarca saldırılar durdurulsun.’

Dün gece Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef alan ve 500’ün üzerinde hasta, yaralı ve masum insanın ölümüne sebep olan saldırı sonrası Turgutlu Gazeteciler Cemiyeti adına bir açıklamada bulunan dernek başkanı Serkan Tatlı, tüm dünya kamuoyuna saldırıların durdurulması için çağrıda bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İsrail devleti, ilk günden bu yana süren ve ne savaş hukukuna ne insanlığa ne de devlet anlayışına uymayan vahşice, barbarca saldırılarına bir yenisini daha eklemiştir. Dün gece Gazze’deki el-Ehli Baptist Hastanesi’ni hedef alan ve 500’ün üzerinde hasta, yaralı ve masum insanın ölümüne sebep olan saldırı sebebiyle Turgutlu gazetecileri olarak büyük bir üzüntü içerisindeyiz.

Yaralıların, hastaların ve savaşta evini kaybeden ya da savaştan buraya sığınan binlerce insanın bulunduğu hastaneye yapılan saldırı ne savaş ne de başka bir şeyle açıklamak imkansızdır, bu olsa olsa bir soykırım girişimidir. 1941-1945 yılları arasında 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sının Yahudilere yönelik uyguladığı kitlesel öldürmeleri anımsatan bu saldırıya başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya devletlerinin, kamuoyunun ve basın kuruluşlarının en sert tepkiyi vermesi beklentimizdir.

Tarihe İsrail devleti adına ‘Filistin Soykırımı’ diye geçecek olan bu barbar saldırı, bu pervasız devletin vahşi saldırılarını ne kadar sessiz kaldıkça daha da artacağının da bir göstergesidir. Eğer sessiz kalınmaya devam edilirse İsrail saldırıları her geçen gün Filistin halkının acılarını daha da derinleştirecektir.

Başta ülkemiz ve tüm dünya kamuoyunu, bu saldırıların bir an önce sonlandırılarak yaşanan trajedinin sorumlularının yargılanmalarının sağlanması için hukuk normları içerisinde mücadeleye çağırıyoruz. Unutulmamalıdır ki bu saldırı tüm insanlığa karşı işlenmiştir.

Dünya - 10:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Hazır Site web sitesi kurma webmaster By Uzman Tescil